Kuidas valida päikeseprille?

Vali sobivad päikeseprillid selle järgi, kas vajad neid eelkõige autoroolis, rannas, jooksuringil või kusagil mujal.

Milline aksessuaar on päriselt kõige tähtsam? Kuna esimese asjana vaatame tavaliselt üksteisele otsa, on päikeseprillidel oluline roll nii enesekindla tunde kui ka mulje kujundamisel. Seega tasub neid valida hästi ning vastavalt olukorrale.

Igapäevaseks kandmiseks ja autorooli

Kui liigud palju autoga või tegutsed suurema osa päevast õues, on hea valik horisontaalset peegeldust blokeerivad polariseeritud päikeseprillid. Need aitavad vältida peegelduva valguse pimestavat mõju ning ümbruse detaile selgemalt näha. Nii tunned end roolis mugavamalt ja enesekindlamalt. 

Kui liigud pigem linnakeskkonnas ja puutud päeva jooksul kokku paljude digiekraanidega, siis võivad polariseeritud klaasid olla kohati ebamugavad. Seda eelkõige sellepärast, et teatud ekraane näeb nende päikeseprillidega kehvemini. Näiteks ei pruugi sa sama selgelt näha telefoni või sülearvutit, panga- või pakiautomaadi ekraani ja teisi LED-ekraane. Sellisel juhul võiks igapäevased päikeseprillid olla pigem polariseerimata.

Trenni ja aktiivseteks tegevusteks

Jooksmiseks, rattasõiduks, matkamiseks jt aktiivseteks tegevusteks sobivad päikeseprillid peaksid olema eelkõige kerged ja mugavad. Lisaks UV-kaitsele ja peegelduste tõrjumisele peaksid need hästi ees püsima, et võiksid 100% liikumisele keskenduda. Mida suuremad on nende klaasid, seda paremini kaitsevad sportlikud päikeseprillid silmi tuule ja tolmu eest. 

Pidulikule üritusele

Pulmas, koolilõpetamisel või mõnel teisel pidulikul suveüritusel täiendavad pidulikku riietust kõige paremini vastava stiiliga sobivad päikeseprillid. Klassikalistele raamidele võid alati kindel olla. Aviaatori- ja wayfarer-tüüpi ning kassisilma-kujulised päikeseprillid sobivad üldjuhul hästi kokku teiste pidulike aksessuaaride ja ehetega.

Statement-päikeseprillid

Kui soovid täiendada oma originaalset stiili või lihtsale riietusele särtsu lisada, on seda väga lihtne saavutada efektsete ja trendikate päikeseprillidega. Nagu öeldud, vaatame enamasti esimese asjana üksteisele otsa, seega eksklusiivne päikeseprillivalik ei jää ühelgi juhul tähelepanuta. Päikeseprillid on hea võimalus eksperimenteerida eri ajastute moesuundade ja mis tahes põnevate trendidega. Üks ja sama riietus võib erinevas stiilis päikeseprillidega paista sportlik, glamuurne või minimalistlik.

Reisile

Vali reisiks parimad päikeseprillid selle järgi, kuhu lähed ja mida seal ette soovid võtta. Nii mägedes kui ka soojemates regioonides on reeglina meie laiuskraadist kõrgem UV-indeks, seega päikeseprille tuleks õues viibides pidevalt ees hoida. Veekogude ääres ning lumistes ja jäistes tingimustes esineb palju pimestavat horisontaalset peegeldust, seega nii laevareisile, rannapuhkusele kui ka suusareisile sobivad hästi polariseeritud päikeseprillid. Viimased on hea mõte ka siis, kui plaanid reisil näiteks rendiautoga ringi sõita.

Reisides tasub veel meeles pidada, et kuigi rannakioskites või turgudel müüdavad soodsa hinnaga päikeseprillid võivad toredad välja näha, ei pruugi need olla piisavalt kvaliteetsed. Päikeseprillide esmane ja kõige tähtsam eesmärk on silmade kaitsmine. Seega ära riski kõrge UV-indeksiga piirkondades reisides oma silmade tervisega ning eelista päikeseprille, millele võid kindel olla.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.