Lahendused, mis muudavad su köögi stiilseks

Stiilne köök, mis on ühtlasi ka funktsionaalne, on iga perenaise unistuseks. Olgu selleks siis integreeritav külmik Bosch, mis sobib ideaalselt köögiinterjööri või suurepärane valgustus, mis teeb toidu valmistamise lihtsaks ja meeldivaks, on väikeste nippidega alati võimalik köögile anda oma unikaalne stiil. Leiad alljärgnevalt põnevad soovitused köögi sisekujunduse jaoks koos erinevate näpunäidetega.

Õhupuhastid köögis on kulda väärt

Pliidil oma meistriteost valmistades ei ole sul aega suitsu kätega eemale vehkida või muretseda kehva ventilatsiooni pärast. Sul ei ole vaja leppida tavalise, lihtsa ja igava õhupuhasti disainiga. Kaasaegne õhupuhasti on köögis nii stiili lisav komponent kui ka praktiline vajadus. 

Integreeritud õhupuhastitega valmistad toitu endale ja oma lähedastele mugavalt ja hea maitsega, vältides ühtlasi ka igapäevase toiduvalmistamise vähem ahvatlevaid aspekte nagu ebameeldiv lõhn köögis.

Aseta köögi funktsionaalsus stiilist kõrgemale

Isegi kui tegemist on köögi sisekujundusega ära kunagi tee järeleandmisi funktsionaalsuse osas. Näiteks söögi valmistamise automatiseerimine on üks väga oluline funktsioon, mida saad kaasaegsetes köökides kasutusele võtta, muutes selle tõeliselt luksuslikuks kohaks oma kulinaarsete oskuste praktiseerimiseks.

Disaini juures ongi oluline see, kui lihtne on peita vajalikku funktsionaalsust sõna otseses mõttes suletud ukse taha. Isegi kui asetad funktsioonid stiilist kõrgemale, saad ikkagi teha mõningaid nutikaid asju, et muuta oma köögi interjöör tõeliselt inspireerivaks.

Jäta kööki palju hoiuruume

Isegi kui tegemist on väikese köögiga, pead keskenduma sellele, et köögis oleks piisavalt palju hoiuruume. Tegelikult peaksid kasutama kõiki köögis olevaid nurgakesi ja nurki.

On mitmeid näpunäiteid, mille abil saad oma väikese köögi erakordselt stiilseks muuta. Näiteks eraldiseisva külmiku puudumine muudab köögi suuremaks ja heledamaks. Integreeritud külmikuga muutub värvi ja puidu heterogeensus disaini fookuseks.

Väikestesse köökidesse saab lisada mitmeid selliseid disainielemente, et need tunduksid ruumikad.

Ära kasuta vanu kodumasinaid

On väga tavaline, et uued omanikud küsivad endalt kodu renoveerimise ajal, kas nende vanu kodumasinaid saab edasi kasutada. See on ehk mõistetav, kui seadmed on üsna uued ja suurepärase kvaliteediga, kuid üheksal juhul kümnest jäävad vanad seadmed uue köögi disaini ja välimuse puhul silma riivama.

Sisekujunduse juures peab töötama selle nimel, et luua iga ruumi jaoks ainulaadne stiil ja puhtalt lehelt alustamine on selleks palju parem pinnas.

Mõtle valgustuse peale

Erinevalt teistest maja või korteri ruumidest ei piisa köögis ainult laevalgustusest. Sul on vaja rohkem valgust ja vajad kööki ka loomulikku valgustust. Planeeri oma köök nii, et see saaks akendest maksimaalselt lisavalgust.

Valgustus tuleks valgusküllase ruumi saavutamise jaoks hoolikalt planeerida. Alternatiivne võimalus oma köögi heledamaks muutmisel on disainis neutraalsete toonide kasutamine.

Lisa köögile looduse ja iseenda puudutust

Olgu see siis läbi akende nähtav kaunis looduslik taust või köögi sisemuses olevad viited loodusele, toob roheluse ja looduse puudutus erakordselt hästi kujundatud kööki oma stiilse hõngu.

Kuid mis veelgi olulisem, otsi ja leia köögile oma spetsiaalne aktsent, mis paneb just sind ennast selles köögis kõige mugavamalt tundma. Kõike ei ole võimalik soovitada, sest vaid köögi kasutaja ise teab, mis talle meeldib või tema stiili kõige täpsemalt iseloomustab. Kui fantaasial lasta julgelt lennata ja olla oma otsustes kindel, siis ei ole võimalik oma valikutes eksida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.